Co je MERINO 96 ?

Datum přidání: 30.11 -0001
Co je MERINO 96 ?

Funkční vlna MERINO 96

Ovčí vlna Merino 96 je vyrobena ve spolupráci s firmou Jitex COMFORT a OVČÍ VĚCI. Je to vlněná tkanina  velmi kvalitní jakosti z nejjemnější vlny Merino 17 mikronů (17 µm) s obsahem nejméně 96% ovčí vlny Merino v gramáži 185 g/m2 a 4% polyamidu pro zvýšení pevnosti a elasticity. Tkanina je na omak velmi příjemná, jemná a zachovává veškeré vlastnosti, kterou vlněné textilie vynikají

      > udržují tělesnou teplotu   

      > hřejí i vlhké

      > jsou antialergické

      > chrání proti UV záření

      > oblečení nezapáchá

      > neomezují Vás v pohybu

      > antibakteriální schopnost

Vlna pochází ze speciálně vyšlechtěných ovcí, pasoucích se v Austrálii a na Novém Zélandě. Vlas merino vlny má tloušťku 15 až 25 mikrometrů. Většina lidí začíná cítit škrábání od vláken silnějších než 28 mikrometrů. Tenčí vlákna neškrábou, protože se při kontaktu s pokožkou ohýbají. My zpracováváme příze z vláken do průměru 18,5 mikrometrů a to v úpravě Superwash, aby se naše výrobky mohly prát v pračce a udržovat běžným způsobem.

Funkční prádlo vyráběné z jemné merino vlny je právem považováno za špičku mezi funkčními výrobky.

Merino vlna, získaná ze speciálně vyšlechtěných australských ovcí, je antialergická, vysoce absorpční, kvalitně izoluje a pomáhá udržovat stálou tělesnou teplotu za jakýchkoliv podmínek. Trvá déle, než pocítíte chlad nebo horko ve srovnání s jinými materiály. V zimě hřeje a chrání před prochladnutím, v horkém letním počasí dokáže zabránit přehřátí organismu. Na slunci navíc poskytuje vysokou ochranu proti UV záření. Vlna hřeje, i když je vlhká. Dokáže pojmout vlhkost rovnající se až třetině své váhy, aniž by na dotyk působila mokrá.

Merino vlna má přirozenou schopnost vydržet dlouhou dobu bez zápachu. Ten způsobují bakterie, které se množí v klasickém spodním prádle ze syntetiky nebo bavlny. Díky jedinečnému složení vlněného vlákna a obsahu lanolínu není vlna vhodná pro život bakterií a virů, omezuje jejich rozklad a množení a tak oblečení nezapáchá ani při dlouhodobém nošení. Vlněný výrobek stačí pouze "přes noc" vyvětrat nebo lehce vymáchat ve vodě a lze jej nosit dále bez vyprání. Proto jsou vlněné výrobky tak oblíbené zejména pro několikadenní outdoorové aktivity a cestování.

Pro letní období jsou vhodné výrobky s nižší gramáží, 185 g/m2. Lehké úplety lze efektivně využít i jako první vrstvu v kombinaci s druhou vrstvou s vyšší gramáží při chladnějších večerech nebo v zimě.

OVČÍ VĚCI